MAX Premium Burgers rozszerza swoje menu! Nowy burger Grand Chicken Parmesan!

16.03.2023 17:08 (Zaktualizowano 16.03.2023 17:12)

Szwedzka sieć MAX Premium Burgers nie zwalnia tempa i otwiera sezon wiosenny z nowością.
Do soczystego i chrupiącego menu Grand Chicken w dołącza Grand Chicken Parmesan. Ta pozycja na stałe zagości w menu MAX i idealnie uzupełni menu z chrupiącym filetem z kurczaka.

We wrześniu 2022 roku w menu szwedzkiej sieci pojawiła się nowa linia burgerów Grand Chicken, która była odpowiedzią na rosnący trend na burgery z kurczakiem w Stanach Zjednoczonych. Wprowadzając tę nowość MAX poszedł o krok dalej i stworzył burgery z idealnie przyrządzonym, całym filetem z kurczaka. Podstawowa linia oferowała 3 opcje Grand Chicken Sandwich, Grand BBQ Chicken i Grand Buffalo Chicken.

Jakość i składniki, z których przyrządzamy nasze menu są dla MAX niezwykle ważne. Nigdy nie idziemy na kompromisy w kwestii smaku i teraz czujemy się gotowi do wprowadzenia Grand Chicken Parmesan. Jest to burger z prawdziwym parmezanem z północnych Włoch. Kiedy przedstawialiśmy nasze menu z kurczakiem, powiedziałem, że jest to jedna z najlepszych propozycji, jakie wprowadziliśmy. Jestem bardzo podekscytowany i dumny z dodania Grand Chicken Parmesan do rodziny Grand Chicken” – mówi Jonas Mårtensson, szef kuchni w MAX.

Grand Chicken Parmesan składa się z chrupiącego filetu z kurczaka, włoskiego parmezanu, sosu aioli, sera cheddar, sałaty lodowej, pomidora i czerwonej cebuli. Zwieńczeniem tej kompozycji jest złocista bułka, która występuje również w opcji bezglutenowej.

Praca nad najlepszym smakiem

Wszystkie burgery MAX Premium Burgers, zanim zostaną przedstawione gościom restauracji, poddawane są testom smaku. Jonas Mårtensson osobiście opracowuje połączenia smakowe, które następnie są sprawdzane i ulepszane. Dzięki temu każda kolejna pozycja w menu MAX to wyjątkowy smak i połączenie najlepszych składników.

- Inwestycja podjęta w menu Grand Chicken była wyjątkowa w swoim rodzaju. Obserwowaliśmy ogromne zapotrzebowanie na produkty z kurczaka, które w ostatnich latach tylko rosło. Odzew, jaki otrzymaliśmy po wprowadzeniu na rynek pierwszych trzech burgerów z kurczaka, był oszałamiający. Jesteśmy pewni, że udało nam się stworzyć burgery, które smakują naszym gościom, ale oczywiście nie zatrzymujemy się w tym miejscu. Chcemy nadal zaskakiwać naszych gości – dodaje Szef Kuchni MAX Premium Burgers.

Dla fanów klasyki

Obok Grand Chicken Parmesan oraz Korean BBQ do oferty MAX dołącza Classic’68 Cheese. To klasyczny cheeseburger składający się z najlepszych składników, polskiej wołowiny, dwóch plastrów sera cheddar, musztardy, czerwonej cebuli, ketchupu i pikli. Idealnie sprawdzi się w zestawie z powracającymi do sieci Sweet Potato Fries.

Inspirowany podróżami

Jonas Mårtensson, Szef Kuchni MAX, czerpie inspiracje z kuchni całego świata. Wprowadzony na koniec 2022 roku Chili BBQ Bearnaise bazował na aromatycznym sosie, który jest przysmakiem Szwedów. Sezonowy Korean BBQ zaskoczył gości świeżą kolendrą i koreańskim sosem. Grand Chicken Parmesan to uwielbiany włoski ser i który w najnowszym rankingu Taste Atlas został ogłoszony najlepszym serem na świecie.

Grand Chicken Parmesan i Classic’68 Cheese są już dostępne we wszystkich restauracjach MAX Premium Burgers w całej Polsce. Obie pozycje można zamówić w zestawie z frytkami i napojem, a także komponować według własnych preferencji.