Mocny początek roku w menu MAX Premium Burgers

13.01.2022 06:50

Mocny początek roku w menu MAX Premium Burgers – wracają ulubione przez wielu burgery Smokey Chipotle. Nadpływa też nowość – Ryba Burger!

Burgery Smokey Chipotle to jedna z ulubionych propozycji sezonowych w menu MAXa. Ich dymny aromat pokochało wielu gości. Teraz wracają w towarzystwie frytek ze słodkich ziemniaków. Wraz z nimi nowa propozycja, której do tej pory brakowało wielu – Ryba Burger.


Smokey Chipotle to burgery rozmiaru Grand Deluxe. Jak zawsze w przypadku MAX występują one w wariantach: z wołowiną, kurczakiem oraz wegetariańskich: z serem halloumi i Delifresh Plant Beef. Charakterystyczny smak barbecue to zasługa przede wszystkim sosu chipotle (znanych z kuchni meksykańskiej wędzonych papryczek jalapeño). Ponadto w składzie jest też majonez, sałata lodowa, piklowana czerwona cebula, krążki cebulowe i cheddar (oprócz wersji z halloumi). Skład burgera wołowego wzbogaca też bekon. Nowe frytki z batatów dodają do palety smaków nieco słodyczy i słoności.


Chciałem, by słodka nuta BBQ w smaku burgera Smokey Chipotle nie dominowała za bardzo. To był problem wielu innych burgerów, jakie jadłem. Kiedy tworzyliśmy Smokey Chipotle, chcieliśmy, żeby było w nim więcej aromatu dymu niż słodkości. Teraz, kiedy można go połączyć z frytkami z batatów osiągamy zrównoważony efekt smakowy - powiedział Jonas Mårtensson, szef kuchni w MAX Premium Burgers.


Stworzenie MAXowych Crispy Fries - chrupiących frytek ze skórką zajęło Jonasowi siedem lat. Ale doświadczenie zdobyte podczas tych długich poszukiwań zaprocentowało w przypadku frytek ze słodkich ziemniaków. Zespół Jonasa stworzył doskonałą recepturę niemal za pierwszym podejściem. Frytki są nieco cieńsze niż typowe frytki z batatów, dłużej zachowują chrupkość. Świetnie nadają się do sprzedaży na wynos czy z dostawą, co obecnie ma istotne znaczenie.


Frytki ze słodkich ziemniaków są pyszne jako takie, ale jeśli chcecie nieco poeksperymentować ze smakiem, spróbujcie ich z którymś z naszych sosów. Moje ulubione połączenie to frytki i sos Topiony ser. Zestawiasz słodką chrupkość frytek oraz kremową słoność sosu i otrzymujesz smak, który na pewno Cię urzeknie.– mówi Jonas Mårtensson.


W menu polskiego MAXa do tej pory brakowało ryby. Ryba Burger ma tę lukę wypełnić. Skład tego dużego burgera obejmuje filet z mintaja alaskańskiego w chrupiącej panierce, ogórek kiszony, czerwoną cebulę, sałatę lodową i majonez. Całość podawana w opiekanej bułce. Filet ma oczywiście certyfikat MSC (zrównoważonego rybołówstwa).