Mural dobry dla powietrza

05.06.2023 08:37

Mural dobry dla powietrza

Do wykonania muralu MAX Premium Burgers przy współpracy z Good Looking Studio użyta została farba eko – fotokatalityczna. Potocznie nazywana też  farbą ,,antysmogową”, dzięki swoim właściwościom rozkładu ciężkich cząstek zanieczyszczających powietrze.

mural_2023_02.jpg

Badania naukowe wykonane przez Biuro Analiz i Ekspertyz Uniwersytetu Gdańskiego, wykazały iż, farby fotokatalityczne neutralizują substancje szkodliwe dla zdrowia zawarte w powietrzu, w szczególności przestrzeni miejskiej, z którymi na co dzień mają styczność mieszkańcy miast. Dzięki swojemu aktywnemu składnikowi - dwutlenku tytanu (TiO2), rozkłada szkodliwe związki chemiczne na te, które nie mają negatywnego wpływu na zdrowie.

Związek ten pod wpływem promieniowana słonecznego oczyszcza powietrze w procesie fotoakatalizy.

Farba eko – fotokatalityczna jest także produktem, który świetnie sprawdza się nie tylko w miesięcznej ekspozycji, ale również dzięki swoim antysmogowym właściwościom jest idealny dla projektów o przewidzianej dłuższej ekspozycji. 

mural_2023_03.jpg

Farba fotokatalityczna nigdy nie zastąpi drzew, lecz może znacząco pomóc w oczyszczeniu powietrza w zatłoczonych miastach, wypełnionych betonowym lasem