Spróbuj MAXymalnie smacznych nowości – MAX Premium Burgers wprowadza na lato nowe sałatki i Shake’i Premium

16.05.2024 08:00 (Zaktualizowano 24.05.2024 07:59)

MAX Premium Burgers, szwedzka sieć restauracji, znana z innowacyjnego podejścia do branży fast food pod kątem smaku, jakości i działań na rzecz ochrony klimatu, ponownie zaskoczyła gości wprowadzając do oferty nowości w dwóch kategoriach produktowych: sałatki (Green Kale Caesar i Sesame & Ginger) oraz shake’i (Salted Caramel & Popcorn i Green Apple & Poppin’ Candy). Produkty są już dostępne we wszystkich 24 restauracjach sieci w Polsce.

Nowe sałatki – MAX stawia poprzeczkę jeszcze wyżej

Sałatki Green Kale Caesar i Sesame & Ginger to najnowsze pozycje w menu MAX Premium Burgers, wprowadzone z myślą o zadowoleniu gości poprzez wyjątkowe połączenia smakowe i bogactwo składników odżywczych. Bazę w obu przypadkach stanowi źródło witamin i mikroelementów, połączenie sałaty lodowej, soczewicy, jarmużu, fasolki edamame i piklowanej czerwonej cebuli, do którego goście mogą dodać, w zależności od indywidualnych preferencji, wybraną proteinę – Crispy Chicken, Grilled Chicken lub Grand Chicken. MAX nie zapomina również o wegetarianach i weganach oraz zachęca do testowania roślinnych propozycji, generujących mniejszy ślad węglowy, dlatego wspomnianego kurczaka można też na życzenie zastąpić Halloumi, Real Green (na bazie fasoli mung) lub Crispy Supreme (na bazie strączków – grochu). Jeżeli chodzi o różnice, w Green Kale Caesar, czyli unowocześnionej i udoskonalonej wersji klasycznej sałatki Cezar, znajdziemy dodatkowo płatki sera parmezan i pyszny dressing cezar. W przypadku opcji Sesame & Ginger, inspirowanej kuchnią azjatycką – prażony z chili sezam oraz imbirowo-sezamowy dressing.

Sałatki w MAX Premium Burgers są przygotowywane na miejscu, na bieżąco, pod konkretne zamówienie danego gościa i każdorazowo potrząsane przed podaniem, aby pierwszy kęs był tak samo pyszny jak ostatni. – Bardzo się cieszę, że wprowadzamy do menu dwie nowe sałatki, które wyróżniają się zarówno wyjątkowym smakiem, jak i stanowią zdrową alternatywę dla naszych gości. Celem, jaki nam tutaj przyświecał było zaproponowanie gościom satysfakcjonującego doświadczenia smakowego i wzniesienia tej kategorii produktowej na jeszcze wyższy poziom. Dzięki każdorazowemu potrząsaniu sałatek przed podaniem uzyskujemy idealne połączenie składników, a wszystkie smaki trafiają do ust w tym samym czasie  – mówi Jonas Mårtensson, Head Chef w MAX Burgers.

Nowe Shake’i Premium – nieoczywiste połączenia smakowe

press_info_shake_17.05.2024.jpg

Wśród nowości od MAX Premium Burgers znajdują się też dwa shake’i o niebanalnych połączeniach smakowych. Salted Caramel & Popcorn ma wyrazisty smak popcornu, który idealnie łączy się ze słodyczą lodów i delikatną, bitą śmietaną. Pod kątem wizualnym uwagę uwagę przykuwa chrupiąca posypka z karmelizowanego popcornu i autorski, słodki sos. Green Apple & Poppin’ Candy zawiera słodko-kwaśny sok, kawałki jabłka dla dodania chrupkości i cukierki Poppin’ Candy. Kwaskowatość owoców jest przełamana delikatnością i kremowością lodów, a to wszystko dopełnione jest puszystą, bitą śmietaną, jeszcze większą ilością cukierków Poppin’ Candy w formie posypki i kwaskowatym sosem.

Kiedy opracowywaliśmy nowe warianty Shake’ów Premium, dokładaliśmy wszelkich starań, by ostateczne propozycje zapewniały naszym gościom nowe, zaskakujące doznania smakowe. Dotychczas skupialiśmy się raczej na shake’ach bardziej tradycyjnych, jednak tego lata chcieliśmy zaskoczyć opcjami mniej oczywistymi i jeszcze bardziej ekscytującymi. Nie ukrywam, że dość długo eksperymentowaliśmy zanim udało nam się uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Mówi się, że jemy oczami, dlatego bardzo dużą wagę przywiązujemy nie tylko do smaku naszych shake’ów, ale także ich wizualnego aspektu. Jestem przekonany, że goście docenią te starania. Moim zdaniem nasze najnowsze propozycje są przepyszne – mówi Jonas Mårtensson, Head Chef w MAX Burgers.

MAX Premium Burgers wprowadził Shake’i Premium na polskim rynku w 2017 roku. Początkowo były one dostępne w klasycznych smakach, np. truskawkowym czy czekoladowym. Drugi z nich zwyciężył w ogólnopolskim teście smaku przeprowadzonym przez niezależną agencję badawczą Kantar Polska. Z czasem oferta Shake’ów Premium od MAX została rozbudowana. Obecnie najchętniej wybieranym przez polskich gości jest Shake Espresso Caramel. O jego sukcesie stanowi jego ok. 50% wyższa sprzedaż w Polsce niż w Szwecji, czyli kolebce marki.

Nowe sałatki oraz Shake’i Premium są dostępne we wszystkich restauracjach MAX w Polsce.                   

Więcej informacji: www.maxpremiumburgers.pl.